Serdecznie Państwa witam na stronie Kredytps.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z narzędziem umożliwiającym zebranie w jednym miejscu produktów kredytowych wielu banków. Porównywarka ma za zadanie przedstawić najlepsze oferty, obowiązujące w danym momencie. Jest to najlepszy sposób na znalezienie najkorzystniejszego kredytu. Głęboko wierzę iz porównywarka wraz zofertami kredytowymi spełnią Państwa wymagania.

Z poważaniem Piotr Sowa


Porównywarka - Kalkulator kredytów hipotecznych , mieszkaniowych


Porównywarka - Kalkulator kredytów hipotecznych , mieszkaniowych


Kredyt hipoteczny jest to doskonały produkt bankowy dopasowany do potrzeb ludzi, pragnących zakupić mieszkanie lub dom, ale nieposiadających pełnej kwoty wartości nieruchomości. Każdy kredytobiorca musi dokładnie przemyśleć wszystkie aspekty przed podjęciem decyzji, ponieważ oferty banków są bardzo różnorodne. Często efekty porównani a pokazują ogromne rozbieżności pomiędzy kolejnymi dostawcami produktu. Warunki, jakie należy spełnić , aby stać się beneficjentem kredytu hipotecznego, podlegają ciągłym zmianom, jednak niektóre wymagania są stałe.

Przede wszystkim należy być wiarygodnym kredytobiorcą i mieć zdolność kredytową. Pozostałe informacje potrzebne do nawiązania współpracy z bankiem można uzyskać deklarując chęć zawarcia umowy. Kredyt hipoteczny to długoterminowa usługa, dlatego bank musi się zabezpieczyć oferując go klientowi i jednocześnie zaproponować mu takie warunki, aby produkt był atrakcyjny i spłacalny. Banki najczęściej manipulują oprocentowaniem, prowizją za rozpatrzenie wniosku albo minimalnym wkładem własnym kredytobiorcy. Warto przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu zobowiązania ustalić sobie podstawowe kryteria, według których będą oceniane wszystkie produkty bankowe.

Do najważniejszych należą: koszt kredytu, warunki, jakie musi spełnić potencjalny kredytobiorca, aby otrzymać kredyt hipoteczny, dodatkowe wymagania powstałe podczas procedury kredytowej. Koszt kredytu to nic innego, jak kapitał wraz oprocentowaniem i ewentualnym ubezpieczeniem. Należy do niego zaliczyć również prowizję związaną z rozpatrzeniem wniosku, jeżeli takowa się pojawi. Oprocentowanie kredytów hipotecznych najczęściej jest dość niskie, ponieważ jego zabezpieczeniem jest ustanowienie hipoteki na nieruchomości. Składa się ze stałej marży banku i zmiennej stopy bazowej WIBOR-u, która ustalana jest przez Radę polityki Pieniężnej. Jeżeli WIBOR nie zależy od konkretnego banku to marża podlega negocjacji podczas składania wniosku kredytowego. Najczęściej banki mają w ofercie wstępną propozycję, która podczas indywidualnych rozmów, może ulec obniżeniu.

Takie zmiany uzależnione są od wkładu własnego, zdolności kredytowej, historii kredytowej czy ewentualnych dodatkowych zabezpieczeń. Dodatkowym elementem mającym wpływ na koszt kredytu jest oprocentowanie zmienne lub stałe. Żeby dobrze ocenić wstępne warunki dobrze jest porównać harmonogramy spłat. Tylko, jak we wszystkim pojawia się wiele niepewności. Oprocentowanie stałe gwarantuje jednakową wartość rat przez cały okres kredytowania. Z jednej strony jest to bezpieczne, ale z drugiej w przypadku obniżenia WIBORU- klient nie może zmniejszyć miesięcznej raty. Natomiast oprocentowanie zmienne pozwala zyskiwać na obniżeniu stawki WIBOR, ale również rata może się zwiększyć jeżeli stawka wzrośnie. Można również wybrać kredyt hipoteczny ze stałymi ratami kapitałowymi. W tym przypadku jednak pierwsze spłaty zobowiązania będą dość wysokie. Jak widać banki dostarczają wiele możliwości, a każda może mieć wady i zalety.

Do kosztów kredytu należy doliczyć również wstępną prowizję, chociaż banki starają się ją minimalizować albo od niej odchodzić. Najczęściej jednak te banki, które nie mają prowizji, proponują wyższe oprocentowanie i odwrotnie, dlatego warto dokładnie przeliczyć każdą umowę kredytową. Ważnym wskaźnikiem w tym wypadku jest RRSO, jest to Rzeczywista Stopa Oprocentowania, która pokazuje wszystkie składniki kredytu, których nie widać na pierwszy rzut oka. Należy pamiętać również o istotnym elemencie, który ma wpływ na koszt kredytu, jakim jest okres kredytowania. Im dłuższy kredyt , tym wyższe pociąga za sobą opłaty. Wiadomo, że łatwiej jest udźwignąć niższą kwotę raty kredytu, ale trzeba się liczyć z tym, że płacąc go dłużej poniesiemy wyższe koszty. Oprócz opłat bankowych przy ocenie finansowej należy również wziąć pod uwagę składniki dodatkowe takie jak: ubezpieczenie kredytu na cały okres finansowania, ubezpieczenie pomostowe na czas wpisu do hipoteki, wycenę nieruchomości, koszty związane z usługą notarialną podatek PCC, założenie księgi wieczystej. Te opłaty też należy wziąć pod uwagę decydując się na kredyt hipoteczny, ponieważ część banków robi bezpłatnie wycenę nieruchomości.

Do otrzymania kredytu potrzebne jest spełnienie warunków stawianych przez bank. Do najważniejszych należą zdolność kredytowa i zagwarantowanie minimalnej kwoty wkładu własnego. Obecnie część banków bardzo poważnie obniżyło kwotę wkładu własnego, nawet do 10%, dlatego jest to również ważnym argumentem w rankingu kredytów hipotecznych. Udzielając kredytu banki mogą wymagać założenia u siebie konta, uruchomienia karty kredytowej lub innych dodatkowych produktów nie związanych bezpośrednio z otrzymanym kredytem. Reasumując, decydując się na kredyt hipoteczny można napotkać po drodze na wiele pułapek. Nie mniej jednak często jest to jedyny sposób na sfinansowanie wymarzonego mieszkania lub domu. Jest to zobowiązanie zaciągane na wiele lat, dlatego warto wziąć pod uwagę momenty, kiedy stopa życiowa może ulec obniżeniu i dostosować ratę kredytu do realnych możliwości.

Rozpoczynając swoją przygodę z kredytem hipotecznym dobrze jest skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek kredytowych. Przynajmniej na początku pokażą jakie instytucje oferują najkorzystniejsze w tym momencie produkty.
Pozdrawiam właściciel portalu Piotr SowaWszystkie artykuły opublikowane w portalu www.kredytps.pl są wyłącznie informacyjne. Szczegółowe informacje udzielą Państwu doradcy kredytowi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści w całości lub jej fragmentach zabronione.