Serdecznie Państwa witam na stronie Kredytps

Konta młodzieżowe to bardzo prężnie rozwijające się produkty bankowe. Pozwalają młodym ludziom zdobywać wiedzę o trudnej sztuce gospodarowania pieniędzmi. Jest to doskonały sposób na naukę oszczędności i poznania wartości pieniadza.Tego rodzaju konta uczą młodego człowieka odpowiedzialności , gospodarności oraz oszczędzania własnych pieniędzy.

Z poważaniem Piotr Sowa


Konto młodzieżowe - Opis i porównanie kont młodzieżowych

Konto młodzieżowe - Opis i porównanie kont młodzieżowych

Konto młodzieżowe to produkt bankowy dla osób od 13 do 18 lat. Maja na celu wdrożenie i nauczenie młodych ludzi korzystania z możliwości jakie dają instytucje finansowe. Korzystający nabywają umiejętności związane z oszczędzaniem i poprawnym gospodarowaniem finansami oraz poznają produkty bankowe, które będą użytkować w dorosłym życiu. Banki dostosowują możliwości konta do potrzeb młodych ludzi i zachęcają do korzystania z proponowanych usług, Najczęściej są one tak skonfigurowane, aby dostarczały ofertę ukierunkowaną na specyficzne potrzeby młodzieży.

Banki prześcigają się w zwiększaniu oferty, aby przyciągnąć młodych klientów do siebie, z nadzieję, ze już jako dorośli będą chętniej korzystać z szerokiej gamy dostępnych produktów. Często za założenie i prowadzenie rachunku nie są pobierane żadne opłaty. To samo dotyczy przynależnej do rachunku karty, gdzie wystarczy wykonać kilka operacji i bank nie realizuje opłat za dedykowaną kartę płatniczą. Konta dla młodych nie są obłożone sankcją określonego miesięcznego wpływu lub operacji, jakie należy wykonać. Nie mają również kryteriów dochodowych. Ich założeniem jest z jednej strony działalność edukacyjna z drugiej przywiązująca użytkownika do konkretnej instytucji finansowej.

Konta dla młodych mają w pakiecie płatności mobilne takie jak: Blik, Google Pay czy Apple Pay. Istnieje możliwość szybkiego doładowania telefonu oraz zabezpieczenia zleceń stałych. Ze względu na dużą mobilność obywateli, młodzi ludzie mogą również korzystać z kont walutowych przeznaczonych specjalnie dla nich i realizujących ich potrzeby. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla rodzica jest założenie nastolatkowi konta w tym samym banku. Dzięki temu opiekunowie maja możliwość wglądu w konto dziecka i kontrolowania przepływu gotówki oraz w niektórych sytuacjach blokowania operacji. Istnieje możliwość zastosowania limitów do konkretnych rodzajów działań finansowych. Obecnie maksymalne kwoty wypłaty gotówkowej wynoszą około 5000, wyższe wymagają zgody sądu.

Konto dla młodych wiąże się z różnego rodzaju benefitami. Niektóre operacje lub usługi mogą być obarczone dodatkowymi rabatami, które są do wykorzystania różnych punktach nastawionych na produkty dla młodych. Jak wybrać konto dla młodego człowieka? Najwygodniej jest założyć konto w tym samym banku co rodzic. Daje to możliwość monitoringu przepływu gotówki oraz nadzoru na posiadanymi przez nastolatka finansami. Należy również pamiętać, że do utworzenia konta niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna ustawowego. Niektóre banki proponują rachunki dla młodych, które są jednocześnie subkontem rodziców, dzięki czemu dziecko ma dostęp bezpośrednio do ich konta. Decydując się na konto dla nastolatka, dobrze jest właściwie ocenić jego preferencje. Jeżeli ma to być konto typowo oszczędnościowe, należy sprawdzić ofert różnych banków, ponieważ niektóre nastawiają się na te sposób korzystania i oferują dodatkowe benefitu. Natomiast jeżeli jest to konto na bieżące wydatki to warto wziąć pod uwagę: opłaty za kartę, prowizje za wybieranie z bankomatów obcych banków, opłaty za konto internetowe, prowizje za przelewy do obcych banków. Wszystkie te kwestie są niezwykle istotne podczas comiesięcznych rozliczeń. Jeżeli te produkty okaż się zbyt kosztowne, warto poszukać konta na miarę potrzeb młodego człowieka.

Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, które oferuje bank dla środków na rachunku oraz wykonywanych operacji. Młodzi ludzie bywają dość niefrasobliwi w dokonywaniu operacji, dlatego zabezpieczenia powinny w ich przypadku być dość solidne. Konto dla młodych musi być funkcjonalne i bardzo przyjazne dla użytkownika. Wszelkie nowinki informatyczne powinny być , jak najszybciej uruchamiane. Młodzi ludzie wybierają dla siebie nowoczesne, przystosowane do bankowości mobilnej konta. Obecnie karta bankomatowa nie jest już koniecznym rozwiązaniem. Najlepiej jeśli bankowość jest kompatybilna z nowoczesnym smatfonem, który spełnia wszelkie niezbędne warunki do korzystania z internetu. Konta dla młodych po przekroczeniu przez użytkownika 18-tego roku życia najczęściej zmieniają status i funkcjonują jak konta dla dorosłych. Nie we wszystkich bankach jednak ta operacja odbywa się płynnie, w niektórych trzeba samodzielnie przekształcić. Zmiany wiążą się z rozszerzeniem oferty na produkty bankowe, ale również z wprowadzeniem opłat za wykonane operacje i przeprowadzone usługi.

Konto bankowe to wymóg nowoczesnego świata. Powiązana z nim plastikowa karta płatnicza pozwala realizować płatności w dowolnie wybranym miejscu. W związku z tym przyzwyczajanie młodych ludzi do korzystania z usług bankowych jest nieodzowne, aby dobrze odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Produkty oferowane przez banki są bardzo wygodne i ułatwiają obrót bezgotówkowy. Terminale płatnicze są w większości miejsc, które chętnie odwiedzają młodzi ludzie, dlatego korzystanie w tym wypadku z karty lub smartfona jest dużym ułatwieniem. Warto dokładnie zapoznać się z ofertami banków i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla młodego człowieka.
Pozdrawiam właściciel portalu Piotr SowaWszystkie artykuły opublikowane w portalu www.kredytps.pl są wyłącznie informacyjne. Szczegółowe informacje udzielą Państwu doradcy kredytowi. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści w całości lub jej fragmentach zabronione.